Vršatec sa zúčastní medzinárodného folklórneho fesTivalu v indii

Naposledy sme sa v Dubnici predstavili výročným programom, ktorý ste mohli vidieť v novembri 2018, kedy Folklórny súbor Vršatec oslávil svoje 65. výročie založenia súboru. Po výročí sme dostali pozvanie zúčastniť sa na medzinárodnom festivale v Indii, na ktorý čoskoro vycestujeme.

public.jpeg

Zúčastníme sa na 3.ročníku CU Rhythms International Folklore Festival v meste Chandigarh. Festival sa koná od 24.do 30. septembra v indickom štáte Pandžáb. Na tomto medzinárodnom festivale sa budeme snažiť reprezentovať nielen našu Dubnicu, ale aj celé Slovensko. Do Indie vycestuje 30 našich tanečníkov a muzikantov. 

public.jpeg

Na zájazd sme dostali dotácie z Fondu na podporu umenia a mesta Dubnice, vďaka ktorým sme mohli vycestovať. Slovenský folklór má na medzinárodných festivaloch v zahraničí veľký úspech, tak pevne veríme, že i my budeme zviditeľňovať krásy slovenského folklóru.

public.jpeg
public.jpeg

Dubnický folklórny festival

Ako to u nás býva zvykom, koncom augusta sa v Dubnici koná Dubnický folklórny festival. Tento rok sme úspešne absolvovali 26.  ročník. Vo štvrtok sme sa všetci stretli na perfektnom predstavení SĽUKu a otváracom ceremoniáli festivalu, kde ste mali možnosť vidieť domáce spevácke skupiny Dubnička a Dievky a tanečníkov folklórneho súboru Mladosť. V piatok sme si spoločne pozreli programy slovenských i zahraničných folklórnych súborov a skupín. Sobota bola pre nás o čosi aktívnejšia, hneď ráno sme absolvovali tradičný sprievod mestom so všetkými zúčastnenými súbormi, na konci ktorého sme mali krátke vystúpenie. Neskôr sme sa zúčastnili na prijatí u pána primátora a večer sme strávili v kaštieľskej pivnici, na jarmočnisku a v kaštieli na bohatom programe, po ktorom sme sa spoločne s členmi zúčastnených súborov presunuli do našej súborovej klubovne, kde sme si spoločne zaspievali a zahrali. Posledný festivalový deň sme divákom na záver galaprogramu predstavili náš nový tanec z oblasti podpoľania, konkrétne z Poník a Hrochoti. Vystúpenie sme si veľmi užili, keďže dubnickí diváci potleskom nešetrili. Týmto by sme sa chceli poďakovať mestu Dubnica nad Váhom a organizačnému výboru festivalu za možnosť prežiť štyri krásne festivalové dni s priateľmi a rozšíriť svoje folklórne obzory. Obrovská vďaka patrí aj Vám, milí naši diváci, za Váš neutíchajúci potlesk a podporu, ktorá nám dáva energiu posúvať sa ďalej a zlepšovať sa. Veríme, že sa čoskoro vidíme a prajeme Vám krásny zvyšok prázdnin, Vaši Vršatčiari.


dff2019.jpg

Natri to mestu!

V utorok 6. augusta sme sa v rámci výzvy Natri to mestu! zúčastnili na tejto veľmi milej akcii, ktorá zveľadí naše mesto.

public.jpeg

Spoločne sme spojili sily a natreli to mestu. Pod kaštieľom ste nás mohli dnes vidieť ako šmirgľujeme a maľujeme zábradlie potoka.

public.jpeg

Do tejto výzvy sa môžte pridať aj Vy, milí občania Dubnice v rámci výzvy kedykoľvek v týždni, od 5.augusta do 11.augusta, a priložiť ruku k dielu skrášliť svoje okolie.

public.jpeg

Stačí sa nahlásiť prostredníctvom e-mailu na adresu zastupca2@dubnica.eu, do správy uviesť Vaše meno, počet ľudí a lokalitu, a taktiež dátum, kde by ste to chceli mestu natrieť. Všetky pomôcky všetkým nahláseným bezplatne poskytnú technické služby.

public.jpeg
public.jpeg

Darujte nám svoje 2%

Vážení milovníci folklóru, priatelia folklórneho súboru Vršatec,

v súčasnej neľahkej ekonomickej situácii sa aj my obraciame na Vás so žiadosťou o Váš 2%-tný príspevok z daní na konto nášho súboru.

Môžete nám tak pomôcť s hradením nákladov na našu činnosť  ako sú napr. cestovné výdavky, údržba krojov, nástrojov a pod.

Veríme, že Vás svojou tvorbou budeme aj naďalej tešiť a za Vaše príspevky Vám všetci Vršatčiari vopred ĎAKUJEME.

Formuláre na venovanie 2% z daní pre ZZ FS Vršatec nájdete tu:

VYHLÁSENIE o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby

POTVRDENIE O ZAPLATENÍ DANE Z  PRÍJMOV ZO ZÁVISLEJ ČINNOSTI

24463167_10214731089540333_289037561_o.jpg

„Toto je náš sen ...“

„Toto je náš sen ...“

Premýšľate nad tým, prečo sme zvolili práve takýto názov k nášmu 65. výročiu založenia súboru? Nepochybne tiež patríte k ľuďom, ktorí majú svoje sny. Snívate o veciach, ktoré nemáte a možno ste na krôčik od ich zrodenia. K takýmto ľuďom patríme i my, Vršatčiari. Chceli by ste teda spolu s nami nahliadnuť na to, čo je našim snom?

Tak neváhajte a príďte si pozrieť náš program k 65. výročiu založeniu FS Vršatec a povedzať si spoločne: Toto je náš sen...

Náš sen si zasnívame:

Predpremiéra: 23.11.2018 o 18:00 hod. v Mestskom dome kultúry v Dubnici nad Váhom

Premiéra: 24.11.2018 o 17:00 hod. v Mestskom dome kultúry v Dubnici nad Váhom (platí len pre pozvaných)

Repríza: 01.12.2018 o 18:00 hod. v Mestskom dome kultúry v Dubnici nad Váhom

Cena: 10 Eur

plagát asi hotovo.jpg

Praha srdce národů 2018

V dňoch 25.- 27.5. 2018 sa Vršatčiari zúčastnili veľkolepého 20. ročníku festivalu Praha srdce národů 2018.  

 

Možnosť tancovať priamo pod Orlojom nemáme každý deň 

Možnosť tancovať priamo pod Orlojom nemáme každý deň 

V piatok sme vystupovali na Václavskom i Staromestkom námestí spolu s ďalšími účinkujúcimi z mnohých krajín sveta.

IMG_6926.JPG

 

Večer na nás čakala slávnostná večera spolu so všetkými účinkujúcimi, a po nej nasledovala zábava, kde sme si mohli zatancovať tance z rôznych krajín. 

IMG_6754.JPG

 

V sobotu sme sa predviedli na galaprograme v Divadle na Vinohradech, kde sme mohli ako jediný súbor predviesť dva tance.  

IMG_6952.JPG

 

Nedeľu sme začali krojovou prehliadkou, kde sme ukázali naše nové krásne kroje z Hrochote.  Na Staromestkom námestí nasledovala škola tanca, kde každá krajina učila kúsok zo svojich tancov a my sme sa spolu s divákmi na námestí pokúšali naučiť aj niečo z tancov iných krajín. Na záver festivalu nás ešte čakal sprievod od Karlovho mosta až po Staromestké námestie. 

 

IMG_6950.JPG

Bol to krásny víkend a výborne zorganizovaný festival, na ktorom sme hrdo prezentovali folklór, tradície a naše mesto. Veríme, že sme Prahu nenavštívili posledný krát. 🙂

IMG_6987.GIF

PyeongChang, Gangneung a Soul

Phoenix Snowboard Centrum

Phoenix Snowboard Centrum

Tretí deň v Kórei sme ráno vystupovali v snowboardovom centre Phoenix blízko PyeongChangu pred disciplínou Ski slopestyle. Javisko bolo položené na snehu rovno pod svahom, kde na nás príjemne svietilo slnko. V PyeongChangu sme obedovali v tradičnej reštaurácii, kde sa sedí na zemi. Poobede sme navštívili olympijský areál v PyeongChangu, kde sa nachádza štadión s olympijským ohňom, kultúrna hala a rôzne iné aktivity. Večer sme opäť vystupovali pred štartom mužského biatlonu na 15 km.

Na obede v tradičnej reštaurácii

Na obede v tradičnej reštaurácii

Olympijský areál v PyeongChangu

Olympijský areál v PyeongChangu

IMG_5268.JPG
Rýchla fotka pred vystúpením  

Rýchla fotka pred vystúpením  

V pondelok nás čakali tri vystúpenia v Global Market Plaza, tentokrát vnútri. Z nášho vystúpenia boli domáci hostia nadšení.

Príprava na vystúpenie  

Príprava na vystúpenie  

Na nasledujúci deň sme sa veľmi tešili. Navštívili sme Slovenský dom, kde nás pohostili našim jedlom-pirohami,kapustnými strapačkami, šošovicovú polievku a iné. Niektorí z nás si pozreli hokej v slovenskom dome a iní šli na zápas priamo na hokejový štadión. Náš hotel v Gangneungu sa nachádzal na pobrežía pred odchodom sme sa zastavili na pláži.

Sledovanie hokeja v slovenskom dome  

Sledovanie hokeja v slovenskom dome  

Slovak house

Slovak house

Pláž v Gangneungu

Pláž v Gangneungu

Zbytok dňa sme strávili cestou do hlavného mesta, kde sme boli posledný deň. Stihli sme navštíviť N Seoul Tower s panoramatickým výhľadom na mesto, kde sme sa dostali lanovkou. Snažili sme sa tento posledný deň využiť čo najviac. Prešli sme kórejskými obchodíkmi a spravili sme posledné nákupy. Celý zajazd bol pre nás veľkým zážitkom, na ktorý nikdy nezabudneme.

Olympijskí maskoti

Olympijskí maskoti

Výhľad z N Seoul Tower na Soul

Výhľad z N Seoul Tower na Soul

Prvý deň v Soule a prvé vystúpenie na biatlone

Prvý deň v Soule sme strávili prechádzkou po centre. Navštívili sme chrámový komplex, kde sme mali možnosť vidieť tradičný historický kórejsky odev.

IMG_5028.JPG

 

Navštívili sme aj múzeum vojny ,v ktorom sme sa dozvedeli mnoho zaujímavostí . Ochutnali sme typické koréjské  jedlá, pivá a  rôzne špeciality. Tento deň nám dodal síl do nášho prvého vystúpenia,ktoré sa konalo v sobotu 17.2.2018. Plní očakávaní sme sa tešili na atmosféru olympijského PyeongChangu.

Priestorová a kamerová skúška pred vystúpením 

Priestorová a kamerová skúška pred vystúpením 

Vonku vo veľkej zime sme absolvovali svoje vystúpenie pred štartom ženského biatlonu na 12,5km a mali sme šancu vidieť víťazstvo našej reprezentantky Anastázie Kuzminovej. Nás a Nasťu povzbudzovali z tribúny slovenskí fanúšikovia,ktorí vytvárali jedinečnú a neopakovateľnú atmosféru. Veríme, že tu zažijeme ešte mnoho zážitkov a stretneme sa s mnohými športovcami. 

Pred štartom ženského biatlonu

Pred štartom ženského biatlonu

Odchádzame na ZOH PyeongChang 2018

IMG_4799.JPG

Práve sme na ceste na viedenské letisko smer Soul s prestupom v Dubaji.  Pred nami je 17 hodín cesty v najväčšom osobnom dopravnom lietadle na svete - dvojposchodový Airbus A380. Po prílete nás čaká jeden deň v hlavnom meste a následne sa presúvame do diania olympijských hier reprezentovať slovenský folklór. Najbližšie dni  zažijeme množstvo zážitkov a budeme sa Vám snažiť čo najviac priblížiť atmosféru z mrazivej Kórey. 

Veľká Noc 2017

Veľká noc je vyobrazená ako „symbol jari“ už viac ako 2 000 rokov. S týmto ročným obdobím sa spája najmä teplejšie počasie, na ktoré sa už každý po dlhej a studenej zime teší. Tento raz nás však počasie prekvapilo nízkymi teplotami . To ale našim chlapom v súbore  nebránilo zorganizovať poriadnu oblievačku!                                                                                

Všetko sa to začalo skoro ráno v Trenčíne, pokračovali v Trenčianskej Turnej, potom v Dubnici a v Ilave.  V každom dome ich dievčatá štedro pohostili, dali výslužku,  uviazali stuhy na korbáče a so zmrznutým úsmevom na tvári poďakovali. Oblievačku neschytali len „naše“ súborové dievky, ale aj ich mamy. A núdza o vodu veru nebola pretože niekedy chlapci čerpali vodu aj zo záhradných jazierok. Výskot a juchot sa ozýval každou dedinou a mestom, ktoré navštívili chlapi spevom, hudbou a dobrou náladou.

Bola to veselá oblievačka so všetkými tradíciami - tak ako sa patrí. A to všetko len preto, aby boli ich tanečníčky zdravé a krásne.